♦ Bite away na komary                        ♦ Herpotherm aplikator na opryszczkę                    ♦ FAQ                                     

                                                  ♦ Bite away test                                   Hormony aktywator wirusa herpes                       ♦ Matka i dziecko

                                                  ♦ Aktywatory wirusa herpes               ♦ Opryszczka genitalna                                             ♦ Terapia ciepłem                                      

                                                  ♦ Dermatest Herpotherm                   ♦ Opryszczka pospolita                                              ♦ Herpes wirus opryszczki
                                                  ♦ Historia wirusa Herpes                    ♦ Opryszczka wargowa                                              ♦ Opryszczka oka objawy

                                                  ♦ Słońce i urlop aktywatory                ♦ Hipertermia miejscowa                                           ♦ Przydatne linki

                                                                                                                                             

                                                  OMNI SCALA   •   ul. Księska 4-6    •    52-020 Wrocław    •   71 341 61 81    Polityka Prywatności                            opryszczka-herpes.pl                 Copyright 2015 zdjęcia i teksty

 

 

 

Co to jest hipertermia?

Hipertermia to stan organizmu lub tylko jego określonej części, w którym temperatura optymalna dla jego procesów,  zaprogramowana na 36,6   ̊C , wychodzi poza zakres tej nastawy. 

Hipertermia naturalna, to wzmożona potliwość po zastosowaniu środków farmakologicznych, które zbijają temperaturę ciała. Poprzez działanie leków, obniżona zostaje nastawa  systemu termoregulacji, przy czym temperatura tkanek nadal pozostaje wysoka, co z kolei prowadzi do ponownego włączenia dotychczasowej nastawy systemu termoregulacji.

Przedmiotem naszego zainteresowania jest hipertermia stosowana dla celów leczniczych oraz terapeutycznych, wywoływana wyłącznie w sposób sztuczny.

 

 

 

 

                                          TERAPIA CIEPŁEM W LECZENIU OPRYSZCZKI - HIPERTERMIA MIEJSCOWA

Hipertermia terapeutyczna - historia

 

Pierwsze wzmianki na temat leczniczych właściwości hipertermii pochodzą ze starożytnego Egiptu (2400 lat p.Chr.). Jednak dopiero uczeni starożytnej Grecji wprowadzili konsekwentnie hipertermię (w j. gr. „przegrzanie”) jako leczenie ciepłem do działu medycyny. Już wtedy  wiadomo było, że ciepło wprowadzane do organizmu jako czynnik wspomagający leczenie np. poprzez polewanie ciała gorącym woskiem,  okładanie ciepłym błotem czyni  cuda,  ale nie do końca rozumiano  jakie mechanizmy rządzą hipertermią. Faktem było i jest do dzisiaj, że w podwyższonej temperaturze organizmu,  wzrasta produkcja jego własnych przeciwciał obronnych i to właśnie sprawia,  że człowiek za pomocą wytworzonej, „własnej chemii” szybciej zdrowieje. Poprzez kolejne wieki i lata, znajdowano coraz to nowsze obszary i możliwości stosowania hipertermii.

 

Pod koniec XIX wieku niemiecki lekarz ginekolog, przypadkowo zauważył, że podwyższona temperatura ciała jego pacjentek, spowodowana chorobą, pozytywnie wpłynęła na  przebieg leczenia mięsaków i raka szyjki macicy.

Ponowne zainteresowanie powrotem, do starego jak świat tematu - leczenia hipertermią - ożyło.

 

Niemieccy naukowcy znajdują się obecnie w czołówce zajmującej się nowożytną hipertermią, zarówno w zakresie samej medycyny jak i w tworzeniu zaawansowanych technologii dla wytwarzania urządzeń, służących do przeprowadzania terapii ciepłem.  Leczenie z zastosowaniem podwyższonej temperatury stanowi w XXI wieku już jeden z głównych filarów we wspomagającym leczeniu przeróżnych nowotworów,  a także  nawracających symptomów opryszczki, wywoływanej przez Herpes Simplex Virus (HSV-1 i HSV-2) (patrz tabela herpeswirusów)

Leczenie metodą sztucznej hipertermii zmienia  się z roku na rok, dzięki coraz lepszym, technicznym możliwościom stosowanych urządzeń oraz naukowym potwierdzeniom skuteczności tej metody, zwłaszcza  w procesie leczenia onkologicznego, a także w dermatologii przy niefarmakologicznym zwalczaniu symptomów opryszczki i innych chorób skóry.

Hipertermia w leczeniu opryszczki wargowej i narządów płciowych

 

Miejscowa hipertermia w leczeniu opryszczki polega na aplikowaniu dawki skoncentrowanego ciepła, w wąskim paśmie temperaturowym 51-53  ̊C 

i jest możliwa do wykonania przy pomocy osobistego, elektronicznego aplikatora HERPOtherm®.  Aparat ten pozwala na 4-sekundowy proces fizycznego transferu wytworzonej energii cieplnej do zajętej przez wirusa, na potrzeby jego replikacji, komórki organizmu człowieka.

W leczeniu hipertermią miejscową uzyskuje się  natychmiastowy efekt biologiczny, mający ogromne znaczenie dla ludzi ze słabym systemem immunologicznym a przez to często stających się ofiarą wirusa. 

 

Innowacyjna, szybka i bezpieczna w działaniu forma zwalczania opryszczki, skutecznie przeciwdziała próbom wyjścia wirusa herpes na powierzchnię skóry.

 

Leczenie „zimna” ciepłem odbywa się lokalnie, dokładnie w miejscu próby aktywności wirusa

 

Metoda leczenia ciepłem, zupełnie wolna od środków chemicznych, posiada udowodnione naukowo lecznicze walory i z powodzeniem konkuruje z mało przydatnymi maściami i kremami na opryszczczkę.  Przy tym stanowi bezpieczną metodę leczenia opryszczki dla kobiet w ciąży, osób cierpiących na alergie i zakażonych wirusem HIV, a więc u osób o osłabionej odporności.

Badania naukowe oraz przeprowadzone testy dermatologiczne z udziałem probantów potwierdziły, że wirus opryszczki HERPES staje się  labilny już w temperaturze 50 °C.  Elektronicznie sterowany aplikator HERPOtherm® umożliwia indywidualne, nie wymagające wizyty u lekarza aplikowanie  na skórze dawki wymaganego ciepła, dokładnie w tym miejscu gdzie wcześniej dawały o sobie znać symptomy jak: mrowienie, świąd, zaczerwienienie, pieczenie oraz migotanie skóry. Wszystkie te miejsca na skórze - za wyjątkiem oka - są możliwym polem działania leczącej hipertermii, a zabieg wykonywany jest we własnym domu.

 

Wbudowany w korpus aparatu HERPOtherm® mikroprocesor steruje wytwarzaniem niszczącej wirusa dawki ciepła, przygotowanej w wąskim paśmie temperatury 51-53  ̊C oraz kontroluje bezpieczny czas wykonywanej aplikacji. Jednocześnie transfer ciepła pobudza własny organizm do wytwarzania potrzebnych przeciwciał, wspomagających walkę z wirusem. Aplikowanie ciepła można powtarzać w zależności od potrzeb czyli podejmowanych prób aktywności wirusa aż do ich zupełnego zaniku.

Cały proces leczenia przebiega z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla człowieka i przyświeca mu tylko jeden cel – zniszczyć wirusa zanim wirus zniszczy skórę. Urządzenie to jest opatentowane w 135 krajach świata. Stosowanie aplikatora ciepła Herpotherm® wydłuża fazy bez opryszczki.

 

 

 

Herpotherm-opryszczka-wirus-herpes-hipertermia

HERPOTHERM®

 termo aplikator przeciw wirusowi herpes - sprawcy opryszczki

HSV-opryszczka-zwykla

 

Hipertermia miejscowa i termoterapia w leczeniu opryszczki

 

W poszukiwaniu podstawowych mechanizmów odpowiedzialnych za leczenie ciepłem bez stosowania środków i substancji chemicznych, hipertermia otwiera nowy rozdział w medycynie, w którym niesamowity profit odnoszą kobiety w ciąży, dzieci, alergicy, osoby z HIV, które bez 100% pewności nie mogą stosować leków przeciwwirusowych lub przeciwhistaminowych.

 

Potencjał terapeutyczny leżący w miejscowej hipertermii  nie został całkowicie odkryty i przez to wyczerpany. Lepsze zrozumienie zasady działania  tej bezinwazyjnej metody leczenia ciepłem może spowodować, że pacjenci z innymi chorobami niż nawracająca opryszczka, rak czy też alergiczne reakcje skóry na ugryzienia owadów znajdą swoje miejsce w jej terapii. Medycyna zmierza w kierunku lepszego poznania mechanizmów hipertermii. Dokładny przebieg różnych procesów w leczeniu ciepłem umożliwia coraz wyższa jakość obecnie produkowanej elektroniki i sprzętu.

 

 

 

hipokrates-opryszczka-wirus-herpes
Główna
Główna