♦ Bite away na komary                        ♦ Herpotherm aplikator na opryszczkę                    ♦ FAQ                                     

                                                  ♦ Bite away test                                   Hormony aktywator wirusa herpes                       ♦ Matka i dziecko

                                                  ♦ Aktywatory wirusa herpes               ♦ Opryszczka genitalna                                             ♦ Terapia ciepłem                                      

                                                  ♦ Dermatest Herpotherm                   ♦ Opryszczka pospolita                                              ♦ Herpes wirus opryszczki
                                                  ♦ Historia wirusa Herpes                    ♦ Opryszczka wargowa                                              ♦ Opryszczka oka objawy

                                                  ♦ Słońce i urlop aktywatory                ♦ Hipertermia miejscowa                                           ♦ Przydatne linki

                                                                                                                                             

                                                  OMNI SCALA   •   ul. Księska 4-6    •    52-020 Wrocław    •   71 341 61 81    Polityka Prywatności                            opryszczka-herpes.pl                 Copyright 2015 zdjęcia i teksty

 

 

 

Znaczenie działania ciepłem przy pojawiającej się opryszczce wargowej oraz po ukłuciach przez owady

 

Ukłucia owadów: potrzebne proste postępowanie przy miejscowych objawach
Około 25% populacji dorosłych uczulonych jest na jad owadów; u 10 % występują zwiększone objawy miejscowe. W rzadkich przypadkach (2% ogółu ludności) mogą również wystąpić objawy anafilaktyczne. „Już 10% ludności ze zwiększonymi miejscowymi objawami mogłyby zyskać na nowej terapii” zgodnie z Dr Ulf Darsow, Monachium. Jeśli chodziłoby o systemiczną reakcję anafilaktyczną, muszą być przygotowane odpowiednie procedury awaryjne i w razie potrzeby wszczęta specyficzna do alergenu immunoterapia, podkreślił ekspert. W tym przypadku leczenie hipertermią nie jest wskazane. Konwencjonalne postępowanie, przy miejscowych objawach po ukłuciu owadów z nagłymi zmianami, glikokortykosteroidami i ewentualnie lekami przeciwhistaminowymi mają tę wadę, że działają z opóźnieniem. To nie jest to, czego pacjenci oczekują", powiedział Darsow. Ponadto, poszukiwane są metody leczenia, które mogą być stosowane u osób wrażliwych takich jak dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Biorąc pod uwagę bezlitosny przyrost ilości komarów w Niemczech istnieje konieczność polepszenia leczenia w szczególności pacjentów z nadmierną reakcją miejscową lub uogólnioną reakcją na ukłucia komarów. Leczenie często okazuje się trudne, odczulanie nie jest dostępne jak w przypadku uczuleń na jad pszczoły lub osy.

 

Sprawdzenie symptomów świądu


Przy miejscowych reakcjach na ukłucia komarów najbardziej wyraźnym objawem jest świąd. Może to doprowadzić do błędnego koła „bezskutecznego drapania”, które spowodowuje pogorszenie objawów a czasem może nawet doprowadzić do wtórnych infekcji. Fizjologia świądu do tej pory badana jest tylko w opracowaniach naukowych i aktualne możliwości leczenia, jak żele łagodzące objawy wykazują często bardzo ograniczoną skuteczność. Biorąc pod uwagę częstotliwość ukłuć komara potrzebne są w związku z tym nowe terapie miejscowe, które doprowadzą do szybkiego i skutecznego złagodzenia świądu , a także będą skuteczne zmniejszać opuchliznę.
Miejscowa hipertermia po ukłuciach przez owady
Skuteczność leczenia hipertermią przy użyciu bite away® przebadano w dwóch otwartych badaniach. W pierwszym badaniu u 146 pacjentów z ukłuciami owadów przeprowadzano miejscowe leczenie hipertermią. U trzech czwartych pacjentów leczenie rozpoczęto 15 minut po ukłuciu. Najczęstszymi objawami była opuchlizna (74,0 % pacjentów), bóle (58,2 %), rumień (57,5 %) i świąd (35,6 %). Po zastosowaniu bite away® po 2 minutach opuchlizna zmniejszyła się z 4 do 2 punktów na 10 stopniowej skali analogowej (VAS). Ból z 6 na 2 punkty i świąd z 5 na 2 punkty (każdorazowo p < 0,0001 od 2 minut). Po10 minutach symptomy ustąpiły prawie całkowicie. Przy zapuszczeniu żądła przez osy ( u 63,7 % uczestników badania) intensywność bólu spadła z 7,32 do1,03 punktu.
Wyniki drugiego badania (n = 115) wskazują również na korzystne symptomatyczne działanie skoncentrowanego dozowania ciepła przy ukłuciach przez owady. Jeżeli leczenie rozpoczęto bezpośrednio po ukłuciu wszyscy pacjenci łącznie z małymi dziećmi i alergikami mogli być efektywnie leczeni aż do subiektywnego postrzegania działania ciepła bez skutków ubocznych.


Miejscowa hipertermia przy nawracającej opryszczce

 

Miejscowa hipertermia w leczeniu opryszczki to aplikacja dawki skoncentrowanego ciepła w wąskim paśmie temperaturowym 51-53  ̊C, możliwa do wykonania przy pomocy indywidualnego aparatu HERPOtherm®, który generuje 4-sekundowy  proces fizycznego transferu wytworzonej energii cieplnej, do zajętej przez wirusa na potrzeby replikacji, komórki organizmu człowieka.

W leczeniu hipertermią miejscową uzyskuje się  natychmiastowy efekt biologiczny, mający ogromne znaczenie dla ludzi ze słabym systemem immunologicznym, a przez to często stających się ofiarą wirusa. 

 

Ta innowacyjna, szybka i bezpieczna w działaniu forma zwalczania wirusa herpes, skutecznie przeciwdziała próbom wyjścia wirusa na powierzchnię skóry oraz uporczywym, nawracającym objawom opryszczki.  Leczenie „zimna"  ciepłem odbywa się lokalnie, dokładnie w miejscu próby aktywności wirusa. Metoda ta, zupełnie pozbawiona środków chemicznych, posiada udowodnione naukowo lecznicze walory i z powodzeniem konkuruje z  i tak  mało skutecznymi maściami i kremami, a przy tym stanowi bezpieczną metodę leczenia opryszczki dla kobiet w ciąży, alergików i zakażonych wirusem HIV, czyli dla osób o niskiej odporności.

 

Badania naukowe oraz przeprowadzone testy dermatologiczne z udziałem probantów potwierdziły, że wirus opryszczki - herpes staje się  labilny w temperaturze 50 °C.  Aparat HERPOtherm® umożliwia indywidualne, nie wymagające wizyty u lekarza, aplikowanie  na skórze dawki potrzebnego ciepła, dokładnie w tym miejscu,  gdzie wcześniej dawały o sobie znać objawy jak: mrowienie, świąd, zaczerwienienie, pieczenie. Wszystkie miejsca na skórze - oprócz oka - są możliwym polem działania leczącej hipertermii.

 

Wbudowany w korpusie aparatu HERPOtherm® mikroprocesor, steruje wytwarzaniem niszczącej wirusa dawki ciepła, w wąskim paśmie temperaturowym 51-53  ̊C,  oraz kontroluje bezpieczny czas wykonywanej aplikacji. Jednocześnie transfer ciepła pobudza własny organizm do wytwarzania przeciwciał wspomagających walkę z wirusem. Aplikowanie ciepła można powtarzać w zależności od potrzeb, czyli nawracajacych prób aktywności wirusa. 

 

Cały proces leczenia przebiega z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla człowieka i przyświeca mu tylko jeden cel – zniszczyć enzymy wirusa, zanim wirus zniszczy moją skórę. Urządzenie to jest opatentowane w 135 krajach świata.

 

 

 

 

 

 TERAPIA SKONCENTROWANYM CIEPŁEM w leczeniu opryszczki

Hipertermia miejscowa znalazła szerokie zastosowanie w leczeniu bólu skoncentrowanym ciepłem, w miejscach po ukłuciu czy użądleniu przez owady, poparzeniu przez meduzę i pokrzywę.

Badania naukowe i przeprowadzone testy dermatologiczne na probantach wykazały, iż zastosowanie skoncentrowanego ciepła w wąskim paśmie temperatury 50-53 ̊C, natychmiast i idealnie likwiduje świąd na dotkniętej  i zmienionej chorobowo skórze oraz zapobiega powstawaniu opuchlizny, nawet po zastosowaniu kilka godzin po zdarzeniu. Przy czym jest to metoda leczenia całkowicie wolna od substancji chemicznych oraz jak pokazują badania bezkonkurencyjna w stosunku do słabych efektów leczenia różnymi maściami (zobacz: test skuteczności, dostępnych maści na opryszczkę, przeprowadzony, już kilkakrotnie,  z udziałem probantów przez Stiftung Warentest

 

Ogólna ocena przetestowanych, ponad 20 rodzajów maści na opryszczkę, dostępnych na rynku niemieckim,  uzyskała ocenę "mało przydatne".

 

Niezależnym odpowiednikiem polskim tej organizacji jest  Fundacja PRO-TEST  www.pro-test.pl,  jednak w odróżnieniu od niemieckiej organizacji która jest odporna na każde lobby, takiego testu maści, kremów i domowych sposobów na opryszckę jeszcze nie przeprowadzała :(

 

 

Główna
Główna