♦ Bite away na komary                        ♦ Herpotherm aplikator na opryszczkę                    ♦ FAQ                                     

                                                  ♦ Bite away test                                   Hormony aktywator wirusa herpes                       ♦ Matka i dziecko

                                                  ♦ Aktywatory wirusa herpes               ♦ Opryszczka genitalna                                             ♦ Terapia ciepłem                                      

                                                  ♦ Dermatest Herpotherm                   ♦ Opryszczka pospolita                                              ♦ Herpes wirus opryszczki
                                                  ♦ Historia wirusa Herpes                    ♦ Opryszczka wargowa                                              ♦ Opryszczka oka objawy

                                                  ♦ Słońce i urlop aktywatory                ♦ Hipertermia miejscowa                                           ♦ Przydatne linki

                                                                                                                                             

                                                  OMNI SCALA   •   ul. Księska 4-6    •    52-020 Wrocław    •   71 341 61 81    Polityka Prywatności                            opryszczka-herpes.pl                 Copyright 2015 zdjęcia i teksty

 

 

 

 

Opryszczka wargowa - przebieg faz epizodu opryszczki   

 

Zazwyczaj opryszczka trwa osiem do czternastu dni bez leczenia. Jednak czas ten można znacznie skrócić, jeżeli się właściwie zareaguje!

 

 • Pierwsza faza opryszczki charakteryzuje się typowym dla opryszczki nieprzyjemnym mrowieniem, pieczeniem lub bolesnym napięciem skóry spowodowanym przez szybkie rozmnażanie się wirusów. Etap ten w fachowym języku nazywany jest również fazą prodromalną lub fazą wczesnych symptomów. Skóra w tej fazie jest jeszcze nienaruszona przez wirusa jednak, faza ta nie jest jednak rozpoznawana przez wszystkich pacjentów.  

 • Zaczerwienienie skóry występuje dopiero w drugiej fazie, fazie rumienia lub fazie zaczerwienienia, a na skórze powstają małe guzki.   
 • Trzecia faza rozpoczyna się wraz z pojawieniem się piekących i bolesnych grudek, stąd nazwa - faza grudkowa lub faza pęcznienia.
 • Podczas kolejnej fazy, grudki wypełniają się płynem surowiczym i tworzą tak zwane pęcherzyki. W wydzielinie pęcherzyków znajdują się miliony wirusów i dlatego podczas kontaktu są niezwykle zakaźne.
 • Po tej fazie następuje faza ulceracji, w której pęcherzyki pękają, scalają się i tworzą wilgotne rany z typową czerwoną obwódką.  Również ta faza może być bardzo bolesna i psychiczne cierpienia dotkniętych osób są na tym etapie bardzo duże.
 • W kolejnym etapie, fazie strupków na sączącej się ranie tworzy się żółtawy, często bardzo swędzący strupek, pod którym powstaje już nowa skóra. Na skutek ciągłego naprężania warg podczas mówienia, śmiania się i podczas jedzenia dochodzi często do pęknięcia kruchego strupka i rozerwania nowo tworzącej się skóry warg. Na skutek tego powstają szczególnie bolesne i krwawiące pęknięcia. 

 

W następującej po niej fazie gojenia rozpoczyna się ostatecznie gojenie pęcherzyków opryszczki. Strupek odpada, a powstająca pod nim nowa zdrowa skóra jest jeszcze wrażliwa przez około 2 dni. Wybuch opryszczki jest przezwyciężony.

 

Przegląd przebiegu faz dla opryszczki wargowej i narządów płciowych

 

 1. Faza prodromalna – swędzenie, napięcie ból przy jeszcze nienaruszonej skórze
 2. Faza rumienia (faza Erythem) – zaczerwienienie chorych miejsc
 3. Faza grudkowa – powstawanie grudek i krost
 4. Faza pęcherzyków - wypełnianie grudek płynem surowiczym
 5. Faza ulceracji – powstawanie wilgotnej rany
 6. Faza strupków – powstawanie żółtawego strupka
 7. Faza gojenia –gojenie bez tworzenia się blizn

 

 

Czas trwania i stopień uciążliwości poszczególnych faz jest bardzo różny i indywidualny dla każdego pacjenta. Faza prodromalna może trwać do dwóch dni lub tylko kilka godzin. U niektórych osób faza ta w ogóle nie występuje. Zewnętrzne zmiany skórne aż do utworzenia się pęcherzyków mogą rozwijać się w ciągu jednego dnia.

 

Leczenie, które może przerwać rozmnażanie się - replikację wirusa, w możliwie najkrótszym czasie, zapewnia najlepszą szansę złagodzenia i skrócenia typowego przebiegu opryszczki wargowej lub narządów płciowych.

 

Za pomocą terapii hipertermią przy pomocy osobistego termoaplikatora HERPOtherm® wybuch opryszczki można zatrzymać w bardzo wczesnej fazie (począwszy od fazy prodromalnej do fazy grudkowej) tak, że nie dojdzie do utworzenia się pęcherzyków.  Ofiarom opryszczki zaoszczędzi się więc najbardziej bolesne etapy - fazę pęcherzyków do fazy strupków (skwarka).

 

 

Wiele kobiet po prostu wie, że w czasie menstruacji pojawia się opryszczka wargowa. Podobnie zmiany hormonalne powodowane ciążą, przyjmowanymi farmakologicznymi środkami antykoncepcji czy też huśtawka hormonalna przed menopauzą sprzyjają powstawaniu opryszczki.
opryszczka-narządów-płciowych-u-koniet-i-mężczyzn-HSV-2
Główna
Główna