♦ Bite away na komary                        ♦ Herpotherm aplikator na opryszczkę                    ♦ FAQ                                     

                                                  ♦ Bite away test                                   Hormony aktywator wirusa herpes                       ♦ Matka i dziecko

                                                  ♦ Aktywatory wirusa herpes               ♦ Opryszczka genitalna                                             ♦ Terapia ciepłem                                      

                                                  ♦ Dermatest Herpotherm                   ♦ Opryszczka pospolita                                              ♦ Herpes wirus opryszczki
                                                  ♦ Historia wirusa Herpes                    ♦ Opryszczka wargowa                                              ♦ Opryszczka oka objawy

                                                  ♦ Słońce i urlop aktywatory                ♦ Hipertermia miejscowa                                           ♦ Przydatne linki

                                                                                                                                             

                                                  OMNI SCALA   •   ul. Księska 4-6    •    52-020 Wrocław    •   71 341 61 81    Polityka Prywatności                            opryszczka-herpes.pl                 Copyright 2015 zdjęcia i teksty

 

 

 

 

 

INFEKCJA WIRUSEM OPRYSZCZKI - proces leczenia

 

Aby wniknąć w zdrową komórkę "gospodarza" wirus przechodzi proces, w którym biorą udział różne mechanizmy. Wirus herpes otulony jest ochronnym płaszczem białkowym, tworzącym nukleokapsyd wypełniony materiałem genetycznym. Po tym jak ”rozbierze się” czyli zdejmie białkowy płaszcz ochronny może rozpocząć proces połączenia i przekazywania zdrowej komórce człowieka swojego materiału DNA. Proces ten wspiera własny enzym wirusa, umożliwiając mu przejęcie władzy nad zaatakowaną komórką człowieka. Oznacza to, że zajęta komórka zostaje przeprogramowana na potrzeby wirusa. Po „ułożeniu pierwszych cegiełek” następne są już tylko częścią montażową znanaej wszystkim opryszczki.

 

Organizm człowieka został, dla swoich procesów metabolizmu, wyposażony w optymalną temperaturę  ciała 36 - 36,5 °C. Podniesienie jej do 50 °C  z pewnością nie byłoby przez organizm dobrze tolerowane i tym bardziej wirus opryszczki jej nie toleruje.

 

Mechanizmy, które wzajemnie na siebie oddziaływują w rozwoju opryszczki

 

Należy sobie wyobrazić dwa poniżej opisane mechanizmy, które wzajemnie na siebie oddziaływują. Pierwszy to ten, który pomaga wirusowi przyłączyć się do zdrowej komórki "gospodarza". W tym celu wirus herpes wykorzystuje swoje receptory dokujące. Struktura tych receptorów jest strukturą przestrzenną, więc wykazującą szczególną wrażliwość na temperaturę. Oznacza to, że już na etapie podejmowania prób połączenia się wirusa ze zdrową komórką człowieka, poddanie tego właśnie miejsca punktowemu działaniu podwyższonej temperatury 51-52°C, a więc dużo wyższej niż normalnie tolerowana, wprowadza ogromne zakłócenia w rozpoczętym i prowadzonym przez wirusa procesie.

 

Jednak to przeciwdziałanie wcale jeszcze nie oznacza, że proces został całkowicie przerwany, a atak wirusa zupełnie odparty. Z pewnością został on spowolniony!  Wirus musi teraz opuścić swoją kapsydę, „zdjąć” swój białkowy płaszcz ochronny, aby kontynuować łączenie się z komórką "gospodarza".

 

Do tego potrzebuje i wykorzystuje własne enzymy, które podobnie jak organizm człowieka, działają sprawnie i najlepiej wypełniają swoją rolę w temperaturze 36-36,5 °C. Oznacza to, że jeżeli zostaną poddane działaniu wyższej temperatury niż 50°C, to opuszczanie przez wirusa ochronnej kapsydy nie będzie przebiegało prawidłowo. Dalej, przebieg procesu polimerazy DNA w komórce gospodarza nie będzie normalnie funkcjonował, a to dlatego, że enzymy wirusa mające za zadanie przejęcie kontroli nad tą komórką działają również poprawnie tylko w normalnej temperaturze ciała człowieka. Są to więc procesy, które w podwyższonej temperaturze do 51-52 °C ulegają totalnemu wyhamowaniu.
Jeszcze ważniejsze w tym procesie jest to, że zaatakowane przez wirusa i zmienione strukturalnie jego enzymem komórki "gospodarza", zostają zidentyfikowane przez naturalny system obronny człowieka jako „zagrożenie obce”, w następstwie czego system obronny zalicza je do T-antygenów  niezależnych i kwalifikuje natychmiast do zniszczenia.

 

"Książkowa opryszczka"

 

Książkowa opryszczka uczy nas, że po pojawieniu się pierwszych zwiastunów:  mrowienia, pieczenia i świądu, zmienione i przeprogramowane przez wirusa komórki "gospodarza" zaczynają wytwarzać pęcherzyki wypełnione płynem DNA wirusa. Uśpiony w tym czasie system obronny organizmu człowieka nie podejmuje „na czas walki z wirusem ”.  Zrobi to, ale z tak długą zwłoką, że praktycznie  będzie już za późno!

 

Brak reakcji „na czas” pozwala wirusowi na niekontrolowany rozwój opryszczki, znanej też jako  „zimno na ustach”.


Dlatego też, jeżeli mamy możliwość - w bardzo wczesnej fazie pojawiania się pierwszych zwiastunów opryszczki takich jak: napięcie powierzchniowe skóry, mrowienie, świąd, migotanie skóry, kłucie, pieczenie i często irytujący ból - stworzyć niekorzystne dla wirusa warunki, a jednocześnie "zawiadomić i zmusić" własny system immunologiczny do wczesnego reagowania, to wirusa herpes zniszczymy w zarodku, a tym samym zażegnamy powstanie opryszczki.

 

W komórce, do której zadokował wirus nastąpiły już zmiany strukturalne, wywołane przez jego enzymy, a więc nie jest tak wrażliwa jak komórka zupełnie zdrowa. Jeżeli to osłabione przez wirusa miejsce poddamy, przy pomocy termoaplikatora HERPOTHERM®, powierzchniowemu działaniu hipertermii o temperaturze 51-52°C, uznanej w badaniach klinicznych jako niszczącej dla wirusa, to nie dojdzie do procesu replikacji i wirus zginie.

 

Równolegle, dzięki zaaplikowaniu na chorą, zmienioną strukturalnie, a zatem mniej wrażliwą skórę dawki skoncentrowanego ciepła włączamy „na czas” własny system obronny organizmu. Zostaje on „wybudzony” i podejmuje natychmiastową produkcję własnych protein leczniczych oraz wysyła limfocyty w zmienione chorobowo miejsce. W ten inteligentny sposób o własnych siłach, szybko i skutecznie walkę tę z wirusem się wygrywa.

Przeprowadzone badania kliniczne wykazały, że wprowadzane miejscowo, poprzez powierzchnię skóry ciepło za pomocą termoaplikatora HERPOTHERM®, niszczy się strukturę wirusa oraz aktywuje i zmusza do działania własny, system obronny organizmu. W medycynie ta dziedzina leczenia  określana jest termoterapia lub  jako leczenie hipertermią miejscową

 

Herpes-wirus-opryszczki-przebieg-procesu-infekcji

 

Przebieg procesu infekcji wirusem Herpes

 

Właściwie można powiedzieć, że jest to działanie, na które składa się kilka czynników i aby ten proces dobrze zrozumieć najpierw należy wyobrazić sobie jak przebiega infekcja wirusowa opryszczki. Statystyki podają, że 80-90% populacji ludzkiej nosi w swoim ciele wirusy (Herpes-Simplex-Virus HSV-1 oraz HSV-2). Są one „ukryte” w kapsydzie białkowej, umieszczonej w zwojach nerwowych neuronów. W tym właśnie miejscu nie istnieje dla nich realne zagrożenie ze strony systemu immunologicznego człowieka. Przebywają tam w stanie „uśpionym”, czasami nawet kilka lat, czekając na stosowny moment, aby zaatakować. W okresie, w którym organizm człowieka zostaje poddany niekorzystnym dla niego warunkom takim jak stres, zmiany hormonalne, intensywne wyeksponowanie skóry na słońce wirusy „budzą się” i opuszczają swoją „kołyskę”.

Podążają drogą biologicznego instynktu prokreacji. Obierają najczęściej kierunek okolic delikatnych ust oraz miejsc błony śluzowej. Większość osób zakażonych wirusem herpes doskonale wie, że gdy  on się uaktywnia należy szybko działać, a najlepiej stanąć w obronie z własnym kontratakiem.

 

 

 

 

Wirus herpes przychodzi z zewnątrz i w odróżnieniu od bakterii czy grzybów nie jest w stanie rozmnażać się samodzielnie. Wirus opryszczki potrzebuje żywej komórki organizmu tzw. „gospodarza”. Tylko poprzez zdrową, zaanektowaną komórkę gospodarza, wirus zdolny jest przekazać swój materiał genetyczny DNA i go powielać.

Wbudowany w aparacie HERPOTHERM® mikroprocesor steruje w kontrolowany sposób, z dokładnością do do 0,5 °C  wytworzaniem dawki ciepła  w wąskim paśmie temperatury 51-53°C i umożliwia w określonym czasie jej bezpieczne zaaplikowanie na chorej skórze, niemal w każdym  miejscu, zapewniając wysoką efektywność stosowania tej metody leczenia.

 

Nie tylko do zwalczania wirusa herpes - sprawcy opryszczki, ale z powodzeniem można bez stosowania maści i kremów, testować skuteczność terapii ciepłem np. w zwalczaniu trądziku i innych wyprysków na skórze.

 

Hipertermia otwiera swoje lecznicze możliwości w dermatologii, a HERPOTHERM® staje się nieodzownym instrumentem umożliwiającym indywidualne leczenie schorzeń skóry i to we własnym domu!
HERPOTHERM® jest wyrobem medycznym przeznaczonym do leczenia opryszczki oraz swędzących  miejsc po ukłuciach lub użądleniach przez owady, przeznaczony do użytku osobistego zgodnie z instrukcją producenta.

 

herpotherm-opryszczka-leczenie
HERPOTHERM
zwalcza wirusa herpes zanim wyjdzie na powierzchnię skóry
HERPOTHERM
zwalcza wirusa herpes zanim wyjdzie na powierzchnię skóry
Główna
Główna